Strona główna » Blog » Jakie są korzyści z picia kawy?
Filtry
Kontakt
  • M.Pelczar Chocolatier
    38-420 Korczyna, ul. Rynek 18
    woj. Podkarpackie
    NIP: 6842265475

  • E-mail:sprzedaz@mpelczar.pl
  • Telefon+48 733 677 749
  • Godziny działania sklepuOd poniedziałku do piątku: 7:00 - 15:00
Hity sklepowe
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jakie są korzyści z picia kawy?

Data dodania: 02-07-2021

alt


Jakie są korzyści z picia kawy?

 
Kawa to nieodłączony element dnia dla wielu osób. Poranny kubek kawy na rozpoczęcie dnia lub popołudniowa filiżanka do czegoś słodkiego to motywy, które nie tylko praktykujemy sami w domowym zaciszu, ale także pojawiają się one w filmach, czy serialach. Kawę traktujemy jako pobudzenie, należy pamiętać, że aby działała na nasze zdrowie, musi to być kawa najwyższej jakości i pewnego pochodzenia. 
 

Jak kawa poprawia nastrój?

 

Kofeina zawarta w kawie rozszerza naczynia krwionośne i pobudza ośrodkowy układ nerwowy. To działanie wpływa na nas bardzo pozytywnie, ponieważ poprawia się stopień koncentracji. Regularne picie kawy, które traktujemy, jako nasz rytuał zdecydowanie poprawia nastrój. Kubek dobrej kawy pomaga pozbyć się także uczucia zmęczenia i senności. Kofeina nie tylko działa na nasz układ nerwowy, ale może działać także, jako łagodny środek przeciwdepresyjny. Wszystko za sprawą zwiększenia produkcji serotoniny, dopaminy i noradrenaliny. Kawa ma działa antyoksydacyjne, które poprawia pracę serca i zmniejsza ryzyko infekcji.

 

Wpływ kawy na zdrowie

 

Warto sięgnąć po filiżankę czystej kawy ze względów zdrowotnych. Kawa wspomaga na przykład szybsze spalanie tłuszczu i jest niskokaloryczna. Dostarcza także cenne witaminy i minerały, takie jak witaminy z gruby B, czy magnez, mangan i potas. Przeciwutleniacze, jakie znajdziemy w kawie, hamują proces starzenia organizmu. Ten aromatyczny napar ma także inne znaczące działanie na nasz organizm, ponieważ picie kawy dobrej jakości codziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę, wystąpienia choroby Parkinsona oraz problemów z sercem, a także wątrobą. Warto wspomnieć, że mimo powszechnej opinii, kawa nie wypłukuje z organizmu składników odżywczych.

 

Kawa w sporcie 

 

Kubek kawy działa na nas pobudzająco, wszystko za sprawą kofeiny, który jest jednym z nielicznych takich środków dopuszczonych w sporcie profesjonalnym. Kofeina pobudza układ sercowo-naczyniowy, zwiększa siłę mięśni, poprawia wykorzystanie tlenu przez organizm, a co za tym idzie, ukrwienie mięśni zostaje poprawione. Dzięki temu zmniejsza się zmęczenie i osłabienie, jakie możemy odczuwać w trakcie i po treningu. Wypicie kawy przed wysiłkiem fizycznym poprawia sprawność i pozytywnie wpływa na wydolność i efekt treningu. 

 

Kawa wysokiej jakości, która zostaje odpowiednio wypalona, ma bardzo dobre działanie na nasz organizm. Należy pamiętać, aby pić kawę jakościową, bo wtedy możemy być pewni jej pozytywnych efektów. Kubek kawy to czas dla nas, relaks, rozpoczęcie dnia pracy, pachnący napar poprawia humor i łamie pierwsze lody, sprawdzi się także doskonale jako prezent dla bliskich. Wybierz kawę idealną i ciesz się z korzyści, jakie przyniesie. 


Zobacz poprzednie wpisy:
 
alt alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog